Víťazná séria Montrealu pokračuje

05.11.2011, 14:01 | Reportáž ze zápasu |  Michal Házi

V piatok večer po dlhých piatich dňoch „voľna" sa hráči Montrealu Canadiens konečne vrátili do zápasového kolotoča NHL. Habs za svojim súperom odcestovali do hlavného mesta Kanady Ottawy, kde ich čakal súboj proti tamojším Senators. Canadiens na konci októbra výrazne zlepšili svoju hru a momentálne „ťahajú" šnúru troch víťazstiev v rade. Senators majú taktiež výbornú bilanciu, keď z posledných siedmych duelov vyhrali až šesťkrát. Fanúšikovia sa tak mohli tešiť na veľký súboj kanadských mužstiev. Na zozname zranených hráčov Montrealu je všetko po starom. Pre zranenia aj naďalej tímu chýbajú Scott Gomez, Ryan White, Chris Campoli a Andrei Markov. Ani v zostave Canadiens nedošlo k žiadnym zmenám a tak Habs do dnešného zápasu nastúpili v nasledujúcom zložení:

Špaček - Weber

V úvodných desiatich minútach stretnutia nebol k videniu príliš pohľadný hokej. Diváci zaiste očakávali útočnú hru s množstvom striel na bránku, no na ľade sa odohrával priamy opak. Hra bola rozkúskovaná, ba miestami až nezáživná. Možnosť prvej presilovej hry v zápase mali domáci hráči Senators, keď v čase 02:54 rozhodca poslal za podrazenie na trestnú lavicu montrealského obrancu P.K. Subbana. Obrana Habs pracovala spoľahlivo a prakticky nepustila domácich hráčov k ničomu. V čase 14:40 sa nedovoleného zákroku dopustil obranca Ottawy Erik Karlsson a aj Canadiens si po prvýkrát v zápase vyskúšali presilovku. Habs počas nej dokázali vytvoriť tlak na bránku súpera, lenže Craiga Andersona nedokázali prekonať. Domáci útočník Jason Spezza sa po prihrávke od jedného zo svojich spoluhráčov predral do dobrej streleckej pozície, našťastie montrealský zadák Josh Georges mu v poslednej chvíli znemožnil pokus. V prvej tretine diváci gól nevideli a tak po úvodných dvadsiatich minútach bol stav nerozhodný 0:0.

V úvode druhej tretiny si domáci hráči dokázali vytvoriť niekoľko dobrých šancí, lenže Carey Price bol pozorný a všetky s prehľadom zneškodnil. Na opačnej strane sa do brejku dostal montrealský útočník Andrej Kostitsyn, ale napálil to len do súperovho brankára. Hráči Senators v šiestej minúte druhej tretiny vytvorili väčší tlak na bránku Montrealu, avšak Price bol nepriestrelný. Ottawský obranca Erik Karlsson po vhadzovaní v útočnom pásme Montrealu tvrdo vystrelil od modrej, ale aj jeho strela skončila v Priceovom náručí. Skóre zápasu otváral v čase 13:55 montrealský útočník Erik Cole. Po výbornej prihrávke od parťáka z útoku Mikea Cammalleriho, Cole namieril svoju strelu presne ponad rameno domáceho gólmana Craiga Andersona. O niekoľko minút neskôr zvyšoval už na rozdiel dvoch gólov po nádhernej prihrávke od Larsa Ellera útočník Habs Andrej Kostitsyn. V čase 18:37 si Senators zahrali ďalšiu presilovú hru, keď sa obranca P.K. Subban previnil nedovoleným zákrokom. Presilovka domácich však nemala dlhé trvanie, pretože už po niekoľkých sekundách bol za nedovolené bránenie poslaný na trestnú lavicu český útočník Milan Michálek. Do konca druhej dvadsaťminútovky sa už skóre nemenilo a tak do šatní odchádzali za stavu 2:0 spokojnejší hráči Montrealu Canadiens.

Minútu a sedem sekúnd po začiatku tretej tretiny znížil z nenápadne vyzerajúcej šance na rozdiel jediného gólu domáci útočník Zack Smith. V čase 04:16 sa museli hráči Habs znova brániť, pretože montrealský útočník Lars Eller sa dopustil nedovoleného bránenia na hráča Ottawy Nicka Foligna. Canadiens sa aj tejto presilovke domácich úspešne ubránili. V dobrej pozícii pred bránkou súpera sa po strele od obrancu Hala Gilla ocitol v zápase dobre hrajúci a aktívny Lars Eller, lenže nedokázal dostatočne dobre spracovať puk. V ďalšej dobrej príležitosti sa ocitol kapitán Montrealu Brian Gionta, lenže gólman Craig Anderson ho vychytal. Záverečné minúty zápasu sa niesli v znamení narastajúceho tlaku Senators na bránku Montrealu. Carey Price v bránke predstavoval pre svojich spoluhráčov obrovskú oporu a svojimi zákrokmi privádzal hráčov súpera do zúfalstva. V čase 18:29 montrealský obranca Josh Georges fauloval jedného z protihráčov. Senators navyše odvolali brankára a tak mali domáci hráči veľkú šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu. Canadiens však nedopustili, aby Ottawa skórovala a tak po záverečnom klaksóne sa mohli hráči Habs radovať zo štvrtého víťazstva v rade.

V tomto zápase sme nemali možnosť sledovať moc pohľadný hokej, avšak dôležitá nie je hra ale body a oba dnes ukoristili hráči Montrealu. Habs nebudú mať veľa času na oddych, pretože už dnes ich čaká zápas v Madison Square Garden proti tamojším Rangers.