Šťastné góly Glumaca i Subbanův rekord

06.03.2010, 16:44 | Novinky z farmy |  Monika Gordíková

Farma Montrealu nám dělá poslední dobou jen radost. Snad to nezakřiknu. Ve svém posledním zápasu porazili Chicago Wolves 5:4 po nájezdech. Nastoupil i nováček Aaron Palushaj, ovšem bodově se neprosadil, ani samostatný nájezd neproměnil.

Hamilton Bulldogs - Chicago Wolves 5:4 po sam. náj. (1:1, 2:1, 1:2)

V první třetině hosté působili daleko lepším dojmem, než domácí. Curtis Sanford neměl moc chvilek na vydechnutí. Ve třinácté minutě kapituloval po střele Paula Postmy. I Hamilton ale dokázal skórovat, i když moc šancí si nevyrobil. Ryan Russell propálil Drewa MacIntyreho krásnou ránou "z první".

Guyi Boucherovi se představení jeho hochů v úvodní části určitě vůbec nelíbilo. V kabině jim proto jistě řekl své. To byl taky jeden z důvodů, proč se Hamilton proměnil v dynamické mužstvo. Do vedení se Bulldogs dostali zásluhou J.T. Wymana. Asistoval mu P.K. Subban, pro něhož to byl pětačtyřicátý bod v sezóně. Co to znamená? Že překonal rekord obránců Yannicka Webera a Svena Butenschona. Ti v jediné sezóně dokázali nasbírat 44 bodů. P.K. Subban je opravdu budoucnost Montrealu.

V čase 32:29 už Hamilton vedl o dva góly. Mike Glumac slavil po přesné dorážce. Do konce třetiny se hostům podařilo snížit. Kevin Doell si dobře najel před branku, kam mu poslal přesnou nahrávku Spencer Machacek. Doell pak už neměl moc těžkou úlohu.

Atraktivní hokej pokračoval i po druhé přestávce. Góly ale padaly až v poslední pětiminutovce třetí části. Nejprve Wolves vyrovnali zásluhou Jasona Kroga. Druhou asistenci si připsal hvězdný Chris Chelios. V předposlední minutě se Hamilton znovu dostal do vedení. Mike Glumac tečoval ránu Alexe Henryho. Užuž se chtělo Hamiltonu slavit, jenže po patnácti vteřinách hosté vyrovnali. Joey Crabb nedal svou bekhendovou střelou Sanfordovi šanci.

V nájezdech byli úspěšnější domácí. Trefili se Brock Trotter, Ryan Russell a Shawn Belle.

Po náročném výkonu si Hamilton vůbec neodpočine. Dnes doma přivítá Hartford.