Pouliot dvěma góly sestřelil Sabres

06.11.2010, 03:35 | Reportáž ze zápasu |  Milan Jaroš

Po dvou porážkách nás čekal velice nepříjemný soupeř v podobě Buffala Sabres a to na jeho ledě. Před zápasem se nám rozpadla totálně první formace, poté co k zápasu nemohl pro nemoc nastoupit Plekanec, a Kostitsyn byl zařazen do formace ke Gomezovi. Do brány nastoupil Carey Price a před ním vykrystalizovala tato sestava:

Kostitsyn - Gomez - Gionta - Markov - Gorges
Moen - Eller - Cammalleri - Gill - Subban
Pouliot - Halpern - Darche - Hamrlík - Špaček
Moen - Pyatt - Lapierre

O jediný vzruch ze začátku zápasu se postaral Pominville, který prolétl mezi Hamrlíkem a Špačkem do našeho pásma, naštěstí posledně jmenovaný obřím skokem odebral kotouč útočníkovi soupeře. To bylo také na dlouhou dobu vše... Ze začátku se rozhodně nehrál bůhví jaký hokej. Nic se neměnilo ani po vyloučení Boyda v šesté minutě. Šavle si při nabídnuté přesilovce prakticky nevytvořili šanci a tak byl stav stále nula nula. V deváté minutě si v útočném pásmu soupeře dělal prostor Gomez, nahrál na pravý kruh Kostitsynovi a ten pálil z první jen vedle brány. V desáté minutě se Habs dostali opět do početní nevýhody, ale ta naštěstí dopadla tak jako ta předchozí. To chvíli později už Price musel řešit Vaněkovu dorážku, ale golman Canadiens byl včas u své levé tyčky. Ve třinácté minutě musel zase Price řešit závar před svou svatyní, připsal si při něm tři skvělé zákroky a uhájil prozatím čistý štít. Ale nutno říci že soupeř začal být lepší a lepší. V patnácté minutě dostali možnost přesilové hry poprvé v zápase borci Canadiens. Jediné co jsme si vytvořili, byl tlak bez střel... V osmnácté minutě ztratila kotouč v pásmu soupeře Gomezova lajna, konkrétně Kostitsyn, následoval protiútok z kterého skóre zápasu kličkou a střelou po zemi otevřel Michael Grier. V čase 17:18 to bylo 0:1 pro Buffalo Sabres. Odpověď však byla velmi rychlá, poté co Darche vybojoval kotouč u zadního mantinelu, poslal před kasu, kde skóre vyrovnal Halpern. V čase 18:40 byl stav vyrovnaný 1:1. Šavle byli v první třetině o něco lepší, ale výsledek prozatím hovořil vyrovnaně....

V první minutě druhého dějství se dostal před Lalima Kostitsyn, ale z pravého kruhu nevystřelil, jak by chtěl. Ve druhé minutě se před Pricem vynořil Ennis a ani natřikrát nepřekonal golmana Habs. V páté minutě se do Markova pustil Kaleta, ten se očividně nechtěl zapojit do šarvátky a tak mu na pomoc přijel Gorges. K překvapení všech byl vyloučen Kaleta a zároveň oba hráči Canadiens a tak se hrálo další oslabení. V deváté minutě předvedla laxnost naše obraná část v našem brankovišti, kdy po závaru skóroval nikým nekrytý Leopold k pravé tyči Priceovi svatyně. V čase 09:02 jsme opět prohrávali o jeden gól. Jenže zase přišla blesková odpověď, a velkou zásluhu na tom měl opět Darche, který vybojoval kotouč u zadního hrazení, nahrál před bránu, kde skóroval po zemi Pouliot. V čase 09:48 byl stav srovnán na 2:2. Ve čtrnácté minutě se před golmanem soupeře objevil Lapierre, avšak tísněn bekem, trefil ve velké šanci jen beton Lalima. V sedmnácté minutě se musel Lalime opět předvést po střele Subbana od modré, když krotil kotouč ve své lapačce. V osmnácté minutě vypálil z levého kruhu Pouliot, střela prošla kolem vyrážečky Lalima a rozvlnila síť za jeho zády. V čase 17:12 jsme se dostali poprvé v zápase do vedení 3:2. Ve druhé třetině Habs zlepšili hru a bylo to hned znát...

Ve třetí třetině druhé minuty si Canadiens mohli nacvičit oslabení po vyloučení Cammalleriho, které bez větších problémů ubránili... Zato po skončení početní nevýhody nám zatrnulo, když se na Price sám řítil Myers, ten ho však senzačně vychytal. V šesté minutě šel na trestnou lavici Sekera a nám se naskytla ojediněle možnost početní výhody. Někdy si ale říkám, jestliže to v tomto rozpoložení v jakém jsme vůbec výhoda, protože zůstala opět nevyužita. Dojem mohli napravit po vyloučení Riveta, ale ani ta se nepovedla a byla snad ještě hůř sehraná. Ve třinácté minutě dostal skvělý pas Kostitsyn, ale obtěžován obráncem a v plné rychlosti nedokázal ohrozit Lalima. O minutu později pro změnu zase jeli dva na jednoho ve složení Cammalleri a Moen. Jenže ani střela Cammyho a následná dorážka Moena nevedla k uklidňovací brance. V sedmnácté minutě chybovala obrana Sabres a kolem se prohnal Gionta. Smůla se mu však lepí na hokejku a šance zůstala opět bez využití. Šavle ještě zkusili hru bez golmana, ale to už jim nebylo nic platné a Canadiens se štěstím dokráčeli k výhře 3:2

O všechny góly se dneska postarala třetí skvěle hrající formace. Po matném začátku ligy se konečně začíná prosazovat Pouliot, jak ho známe ze základní části minulého roku. Své si odehrála i Gomezova řada společně s nově zařazeným Kostitsynem, ale chybí tomu góly! Dneska velice bojovný výkon, i když místy se na to nedalo koukat, ale to jsou zápasy s Buffalem Sabres. Další zápas nás čeká hned dneska proti Ottawě Senators, s kterou máme letos zatím výbornou bilanci dvou výher.

První hvězda utkání: Benoit Pouliot 2+0
Druhá hvězda utkání: Michael Grier 1+1
Třetí hvězda utkání: Andrei Markov 0+1