Habs "sfúkli" Hurikánov

09.02.2014, 11:05 | Reportáž ze zápasu |  Michal Házi

Canadiens sa v predchádzajúcom zápase s Vancouverom Canucks konečne strelecky naštartovali. Habs dokázali vsietiť až päť gólov, čo bolo pri ich streleckej nemohúcnosti priam nevídané. Ale aby som to príliš nepreháňal, tak tri zo spomínaných piatich presných zásahov mal na svedomí Max Pacioretty. Pred začiatkom olympijskej prestávky v NHL mali zverenci Michela Therriena v pláne ešte jedno stretnutie. Odcestovali do Raleigh, kde ich v sobotu večer čakal duel proti tamojším Hurricanes. Kvôli zraneniam nenastúpili Alex Galchenyuk, Travis Moen a Michael Bournival. Naopak do zostavy sa po osemzápasovej odmlke, aj keď iba v pozícii siedmeho obrancu ale predsa vrátil Francis Bouillon. Útoky vyzerali nasledovne:

Murray - Beaulieu

Prvú vážnejšiu príležitosť si v druhej minúte stretnutia vypracoval tretí montrealský útok, keď Khudobina ohrozil strelou najprv Rene Bourque a potom sa o dorážku pokúšal Lars Eller. Domáci gólman si však puk dokázal postrážiť. V šiestej minúte čelil Carey Price nepríjemnej strele obrancu Jaya Harrisona od modrej. Brankár Habs zvládol túto situáciu s prehľadom. Podobne úspešne si počínal aj chvíľu nato pri pokuse domáceho útočníka Draysona Bowmana. V čase 07:21 prvej tretiny bol za hákovanie vylúčený Dale Weise a Montreal sa musel po prvýkrát v zápase brániť. Hurricanes počas tejto početnej výhody síce raz nastrelili žŕdku Priceovej bránky ale ináč boli neškodní. V trinástej minúte Max Pacioretty nepríjemne narazil do domácej bránky a za pomoci lekárov musel opustiť zápas. V šestnástej minúte Mike Komisarek nešetrne narazil na mantinel montrealského obrancu Nathana Beaulieua a Habs získali možnosť presilovky. Bohužiaľ bolo to zase trápenie, takže po úvodnej tretine platil bezgólový stav.

Tretí útok Habs podával aj naďalej dobré výkony, čo zopárkrát predviedol aj v úvode druhej tretiny. V dvadsiatej šiestej minúte však domáci pritvrdili, čoho výsledkom bol otvárací gól zápasu. Strela útočníka Draysona Bowmana z medzikružia sa dala len ťažko chytiť. Carolina bola v týchto momentoch jednoznačne aktívnejším tímom. V čase 12:29 druhej dvadsaťminútovky bol za nedovolené bránenie vylúčený David Desharnais a Canadiens hrali opäť v štyroch. Hurricanes počas presilovky niekoľkokrát nebezpečne vystrelili na Priceovu bránku, našťastie neúspešne. Montreal dokázal v tridsiatej ôsmej minúte vyrovnať, keď Rene Bourque poslal prihrávku na voľného Davida Desharnaisa a ten nedal Khudobinovi šancu. V úplnom závere tretiny ešte zvýšil na 2:1 pre hostí forward Ryan White. Po štyridsiatich minútach viedli Canadiens nad Hurricanes 2:1.

Skóre 2:1 ešte nič neriešilo, takže sa právom očakával náročný súboj v posledných dvadsiatich minútach zápasu. V štyridsiatej druhej minúte boli domáci veľmi blízko k streleniu vyrovnávacieho gólu, Carey Price sa však opäť činil a podržal spoluhráčov. Pri Paciorettyho absencii výborne zapadol do elitného montrealského útoku Rene Bourque. Výsledkom tejto spolupráce bol tretí gól, ktorý dosiahol v štyridsiatej siedmej minúte David Desharnais. Hurricanes síce ešte v závere stretnutia vyskúšali hru bez brankára, lenže nepomohlo im to a na konečných 4:1 upravil necelé tri minúty pred záverečnou sirénou kapitán Brian Gionta.

Canadiens si výhrou 4:1 spravili chuť pred olympijskou prestávkou. Max Pacioretty je po nepríjemnom a bolestivom náraze našťastie v poriadku. Nezostáva mi nič iné len popriať všetkým montrealským účastníkom olympiády veľa úspechov a tým hráčom, ktorí ostávajú doma nech si poriadne oddýchnu a doliečia sa zo zranení. Najbližšie uvidíme Montreal v akcii až 26. februára, kedy do Bell Centre zavítajú hráči Detroitu Red Wings.