Další prohra, tentokrát v Buffalu

27.11.2021, 08:00 | Reportáž ze zápasu |  Martin Formánek

V úvodu měli navrch domácí a už v páté minutě se dostali do vedení po přesné střele z mezikruží v podání Tageho Thompsona. Montreal se rozjížděl pozvolna, ale i on si pak dokázal vytvářet šance a po několika neúspěšných pokusech překonat nakonec srovnal Josh Anderson.

Ve druhé třetině hráči Buffala udeřili dvakrát a dostali se tak do náskoku. Jako první se ve 30. minutě po přečíslení prosadil Cody Eakin a Buffalo pak dokonce ve 36. minutě skórovalo ve vlastním oslabení, úspěch si připsal Kyle Okposo.

Ve třetí třetině měl sice Montreal slibný úvod, jenže své šance neproměnili a tak udeřilo na opačné straně. Ve 44. minutě dnes podruhé skóroval Tage Thompson a svým gólem uklidnil celý tým. Buffalo pak mělo ještě několik dalších možností navýšit svůj náskok, skóre se však už neměnilo, což ovšem domácím nemuselo vadit. Tokarski už zůstal nepřekonán, a i on se velkou měrou zasloužil o výhru 4:1.

Buffalo je po tomto úspěchu na šestém místě Atlantické divize s 18 body, Montreal jich má na sedmém místě stejné divize pouze 12.